Balkan İncileri Turu Dubrovnik ve Budva Konaklamalı 7 Gece 8 Gün

Kampanyalar

Kişi Başı

749,00 EUR
'den başlayan fiyatlarla

Fiyat Hesaplayın / Rezervasyon

Tur Programı

1. Gün: İstanbul - İpsala


Buluşma Noktaları:
21:00 Kadıköy Evlendirme Dairesi Otoparkı
21:30 Mecidiyeköy Polat Holding Önü
22:00 İncirli Ömür Plaza Önü
23:30 Tekirdağ Namık Kemal Dinlenme Tesisleri
Misafirlerimiz ile tur programında belirtilen hareket noktalarında buluşmamızın ardından, Tekirdağ – Malkara – Keşan – İpsala yol güzergahında gerekli molaları vererek İpsala Kara Hudut Sınır Kapısına ulaşıyoruz. Burada gerçekleştireceğimiz çıkış işlemlerimizin ardından Meriç Nehri’nin üzerinden geçerek Yunanistan Kipi Kara Hudut Sınır kapısına varıyoruz. Buradaki pasaport ve gümrük işlemlerimizin ardından Yunanistan’a giriş.

2. Gün: İpsala - Üsküp

Yunanistan’a girişimizin ardından yol üzerinde kahvaltı molası veriyoruz. Molanın ardından, Kuzey Makedonya’nın başkenti Üsküp’e hareket ediyoruz. Şehre varmadan önce National Geographic tarafından Dünya’da görülmesi gereken ilk 100 yer arasına girmiş olan Matka Kanyonu‘nu geziyoruz. Turun ardından şehir turumuza başlıyoruz. İlk olarak Eski Üsküp bölgesinde, Türk Çarşısı içindeki Osmanlı mimarisindeki sokaklardan yürüyerek; Kapan Han, Çifte Hamam, Sulu Han, Kurşunlu Han, Mustafa Paşa Cami, Üsküp Kalesi’ni görüyoruz. Üsküp’ün Sembolü olan Osmanlı döneminde yapılmış olan Taş Köprü üzerinden Vardar Nehri’ni geçerek Üsküp 2014 Projesi adı ile Üsküp’ün çehresini değiştiren eserleri görüyoruz. Bu eserlerin en başında yapımı Eylül 2011’de tamamlanmış Büyük İskender Heykeli bulunmaktadır. Ardından II. Filip Heykeli, Arkeoloji Müzesi, Zafer Takı, Çar Samuel Heykeli, 1. Justinyanus Heykeli bu proje dâhilinde göreceğimiz eserlerdir. Serbest zaman sonrası otobüsümüze binip otelimize hareket ediyoruz. Geceleme otelimizde.

3. Gün: Üsküp - Belgrad

Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından Sırbistan’ın başkenti Belgrad’a hareket. Şehre varışımızı müteakip, Beyaz Şehir olarak anılan Belgrad şehir turumuzda, Sava Nehri'nin Tuna Nehri ile birleştiği noktada, Fatih Sultan Mehmet’in uğruna yaralandığı, ama fethinin Kanuni Sultan Süleyman'a nasip olan, Osmanlı donanmasının ikmal merkezlerinden Belgrad Kalesini, Kale Meydanı, Taş Meydanı, Askeri Müzeyi, Mora fatihi Damat Ali Paşa'nın türbesini ve Bayraklı Camii’ni göreceğiz. Serbest zaman sonrası konaklama yapacağımız Belgrad’daki otelimize geçiyoruz.

4. Gün: Belgrad - Saraybosna

Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından Bosna Hersek’in başkenti Saraybosna’ya hareket ediyoruz. Varışımızı müteakip yapacağımız Saraybosna Panoramik Şehir turumuz esnasında, Avrupa’nın en müstesna çarşısı baş çarşı gezisi, Osmanlı döneminden beri faaliyete devam eden Kurşunlu Medresesi, Hüsrev Bey Camii, Saat Kulesi, Katolik Katedrali, Ortodoks Kiliseleri, Musevi Sinagogu, 1. Dünya Savaşı’nın çıktığı Latin Köprüsü, Fatih Sultan Mehmet Han’a atfedilen Fatih Camisini göreceğiz. Panoramik şehir turumuzu sönmeyen ateşte tamamladıktan sonra serbest zaman veriyoruz. Serbest zamanın ardından konaklama yapacağımız Saraybosna’daki otelimize geçiyoruz.

5. Gün: Belgrad - Mostar - Blagaj - Dubrovnik

Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından Bosna Hersek’e geçiyoruz Mostar’a hareket. Mimar Hayreddin tarafından 1557 yılında inşa edilen Mostar köprüsü Osmanlı mimarisinin bir şaheseridir. Köprü 1992 yılında cereyan eden savaşta Hırvat topçusu tarafından yıkılmıştı fakat Türkiye Cumhuriyeti'nin de büyük katkılarıyla 2004 yılında yeniden hizmete açılmıştır. Mostar köprüsünün ardından Blagaj turumuz başlayacaktır. Bu turumuzda Avrupa’nın en güçlü su kaynağının, Buna nehrinin doğduğu yere kurulmuş olan Blagaj’ı ziyaret ediyoruz. Turumuzun ardından Hırvatistan’a giriş yapıyoruz. Hırvatistan’a Dubrovnik’e gidiyoruz. Dubrovnik turu esnasında, UNESCO tarafından Dünya Mirasları Listesi’ne alınmış eski şehir meydanını yürüyerek geziyoruz. Kuleler, muhteşem surlar, 14. yy. dan kalma ve dünyanın en eski eczanesine de ev sahipliği yapan Francis Manastırı, Rector Sarayı, şehir kapıları ve diğer önemli yapılar görülecektir. Tur sonrası serbest zaman ve ardından otelimize geçiyoruz. Geceleme Dubrovnik’te otelimizde.

6. Gün: Dubrovnik - Kotor - Budva

Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından Karadağ’a geçiyoruz. İlk olarak nefes kesici bir orta çağ kasabası olan, Balkanlardaki Fiyortları ile meşhur Kotor’a gidiyoruz. Burada Kale içerisinde yürüyerek yapacağımız turda bu şirin beldeyi tanıyacaksınız. Sonrasında Balkanlar`ın en ünlü tatil merkezlerinden Budva’ya hareket ediyoruz. Burada yapacağımız yürüyüş turunda Stari Grad (eski şehir merkezi) ve kaleyi gezeceğiz. Tur sonrası serbest zaman. Ardından otelimize hareket. Geceleme Budva`da otelimizde.

7. Gün: Budva - Sv. Stefan - Tiran - Ohrid

Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından zamanında balıkçıların yerleşim alanı olan bir adanın kamulaştırılması ve sonrasında Singapurlu bir multi-milyardere satılması ile turizme kazandırılan muhteşem St.Stefan`ı panoramik olarak tepeden görebileceğiniz bir fotoğraf molası veriyoruz. Ardından Arnavutluk`un başkenti Tiran`a gidiyoruz. Varışımızla birlikte şehir turumuz başlıyor. Bektaşiliğin Avrupa'daki merkezi sayılan Tiran şehir turumuzda 1789 Yılında yapımına başlanan ve 1923 yılında tamamlanan Ethem Bey Camii, İskender Meydanı, Tiran'ın sembolü 1821 yılında Ethem Bey tarafından yaptırılan saat kulesi görülecek yerler arasındadır. Turumuzun ardından Balkanların İncisi Ohrid’e doğru hareket ediyoruz. Ohrid’e varışımızın ardından Osmanlının Balkanlardaki önemli üslerinden biri olmuş tarihi Ohrid şehrini tanıtan bir tur gerçekleştireceğiz. Turumuz esnasında Kiril Alfabesini geliştirmiş olduklarına inanılan, 9. yüzyıl Bizans keşişleri Aziz Kirillos ve Metodios Anıtı, Aya Sofya Kilisesi, Roma döneminden kalma Antik Tiyatro, Samoil Kalesi, St. Klement Manastırı ve St Panteleimon Kilisesi, Sinan Çelebi Türbesi, Çınar Meydanı, Türk Çarşısı, Halveti Tekkesi, Yeni çarşı, Ohrid Pazarı ve Ohrid gölü göreceğimiz yerlerden bazıları. Tur sonrası otelimize geçiyoruz. Konaklama Ohrid’de otelimizde.

8. Gün: Ohrid - Sv. Naum - Manastır - Selanik

Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından Sv. Naum’a hareket. Doğal güzelliklerin içinde manastırın bulunduğu Sv. Naum’da, Ohrid Gölü’nün doğduğu kaynağı görüp kayıklarla tur yapabilirsiniz. Sv. Naum sonrası Manastır (Bitola) şehrine hareket ediyoruz. Bitola’ya varışımızı müteakip yapacağımız panoramik turda, Yeni Cami, İshak Paşa Cami ve Saat Kulesi’ni görüyoruz. Ardından Şirok Sokak olarak adlandırılan Bitola çarşısında yürüyüş yapıp, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu ulu önder Atatürk’ün okuduğu Askeri İdadi Mektebi’ni görüyoruz. Tur ve serbest zaman sonrası Yunanistan’ın başkenti Atina’dan sonra en büyük kenti olan Selanik’e doğru yola çıkıyoruz. Selanik‘e varışımızın ardından panaromik şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz.  Selanik’in en büyük Kilisesi olan Aya Dimitros Kilisesi, Kordon, Beyaz Kule, Döner Kule, Fuar, Büyük İskender heykeli, Yedi Kule, Roma döneminden kalan Galeriyos'un Zafer Tak'ını (Kamara), Rotonda (Eski Metropol Camii), Bey Hamamı, Hamza Bey Camii’ni panoramik olarak görüyoruz. Tur sonrası otelimize geçiyoruz. Akşam dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Yunan Tavernası turuna katılabilirler (Taverna Turu: 55 €). Taverna sonrasında otele dönüş ve konaklama Selanik’teki otelimizde.

9. Gün: Selanik - Kavala - İstanbul

Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından check out işlemlerimizi tamamlayarak otelimizden ayrılarak önce Atatürk’ün doğduğu evi ziyaret ediyoruz. Ardından Kavala’ya doğru hareket ediyoruz. Kavala’ya varışımızın ardından panoramik şehir turumuza başlıyoruz. Eski şehre doğru giderken ilk göreceğimiz yer Aziz Nikola Kilisesi’dir. 1530 yılında Kanuni Sultan Süleyman tarafından İbrahim Paşa adına yaptırılan camii, 1926 yılında minaresi kısaltılarak çan kulesine dönüştürülüyor ve kiliseye çevriliyor ve önüne Hristiyan mozaikleri ekleniyor. Turumuzda göreceğimiz diğer tarihi yerler: Kavala Kalesi, Kavalalı Mehmet Ali Paşa’nın evi, günümüzde otel olarak kullanılan imaret, su kemeri ve kale içindeki eski şehir. Panoramik Kavala şehir turumuzun sonrasında Yunanistan Kipi Kara Hudut Sınır Kapısına doğru hareket ediyoruz. Ulaşmamızın ardından pasaport ve gümrük işlemlerimizi tamamlayıp free shop alışveriş imkanı ve İpsala Kara Hudut Sınır Kapısına hareket. Pasaport ve gümrük işlemlerini takiben Keşan – Tekirdağ – Silivri karayolunu takip ederek İstanbul’a hareket. Yol güzergahında Tekirdağ’da vereceğimiz yemek molasından (Meşhur Tekirdağ Köftesini tatma imkânı) sonra İstanbul’a hareket ediyoruz. İstanbul’a varışımızın ardından misafirlerimizi tur programında yer alan noktalara (dönüş güzergahında) bırakıyor ve turumuzu sonlandırıyoruz. Bir sonraki organizasyonlarımızda buluşmak dileği ile…

16.08.2024 Tarihli Tur İçin Fiyatlar

 • Tarih Seçeneklerİki Kişilik Odada
  Kişi Başı
  Tek KişiEk Yatak1. Çocuk2. Çocuk
  16.08.20244* /Oteller Vb.832,22 €
  749,00 €
  1.310,00 €
  1.179,00 €
  832,22 €
  749,00 €
  --

13.09.2024 Tarihli Tur İçin Fiyatlar

 • Tarih Seçeneklerİki Kişilik Odada
  Kişi Başı
  Tek KişiEk Yatak1. Çocuk2. Çocuk
  13.09.20244* /Oteller Vb.832,22 €
  749,00 €
  1.310,00 €
  1.179,00 €
  832,22 €
  749,00 €
  --

18.10.2024 Tarihli Tur İçin Fiyatlar

 • Tarih Seçeneklerİki Kişilik Odada
  Kişi Başı
  Tek KişiEk Yatak1. Çocuk2. Çocuk
  18.10.20244* /Oteller Vb.832,22 €
  749,00 €
  1.310,00 €
  1.179,00 €
  832,22 €
  749,00 €
  --

15.11.2024 Tarihli Tur İçin Fiyatlar

 • Tarih Seçeneklerİki Kişilik Odada
  Kişi Başı
  Tek KişiEk Yatak1. Çocuk2. Çocuk
  15.11.20244* /Oteller Vb.832,22 €
  749,00 €
  1.310,00 €
  1.179,00 €
  832,22 €
  749,00 €
  --

Tur Hakkında Genel Bilgilendirme

 • Seyahat edilecek ülkelerin Sağlık Bakanlıklarının belirlediği Covid kaynaklı prosedür değişikliklerinin takibi misafir sorumluluğundadır.
 • Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay geçerli pasaport olması mecburidir. 10 yıldan eski pasaportlar yurtdışına yapılan seyahatlerde geçerli değildir ve tur hareket tarihinden önce yenilenmesi gerekmektedir. Yırtık ve yıpranmış pasaportlar ile giriş yapılamaz.
 • Vize başvurusu için en az 6 ay geçerli pasaport ve acentelerimizden temin edebileceğiniz vize için gerekli evraklar listesinde belirtilen belgeler eksiksiz tur hareket tarihinden minimum 1 ay önce yazılı onay ile acenteye teslimi gerekmektedir.
 • Vizenin gidilecek tura ilk giriş yapılan ülkeden veya en fazla konaklama yapılacak ülkeden alınması gereklidir aksi halde pasaport polislerinin ülkeye giriş yaptırmamasından istetatil.com kesinlikle sorumlu değildir.
 • Turun iptali durumunda vize ücreti ve sigorta ücretleri iade edilemez.
 • İstetatil.com konsoloslukla müşterilerimiz arasında sadece aracı konumda olup vizenin her hangi bir neden ile onaylanmaması, yetişmemesi ve / veya vizede yanlışlıklar oluşması halinde hiçbir sorumluluğu olmayıp yolcunun hiçbir şekilde İstetatil.com’dan       tazminat hakkı yoktur.
 • İstetatil.com, havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir.
 • Kayıt esnasında, pasaportta geçen isim, doğum tarihi, pasaport numarasının sisteme girilmesi gerekmektedir. Uçak biletleri bu bilgilere göre kesilmektedir. Hatalı bilgilerden oluşacak uçak Bileti iptal veya değişikliklerinin no-show bedeli misafirlere yansıtılır.
 • Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce misafirlerimiz tarafından merkez ofis aranarak yazılı teyit edilmesi gerekmektedir.
 • Uçağın ineceği şehir farklılık gösterebilir. Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan İstetatil.com sorumlu tutulamaz.
 • Uçuş saatlerini ve parkurunu teyit etmeyen misafirlerin iç hat bağlantı uçuş ulaşımlarında yaşanan değişikliklerden İstetatil.com sorumlu değildir.
 • Grup biletlerinde havayolu kuralı geçerli olup, grup bileti kuralı gereği gidiş uçuşu kullanılamaz ise dönüş uçuşu da kullanılamaz.
 • Türkiye çıkışlı uçakların genelinde valiz ağırlığı 20Kg’dır. Bu ağırlık uçak firması ve gidilecek ülkeye göre değişiklik gösterebilir. Gidilen ülkelerdeki iç hat uçuşlarında bu ağırlık 15Kg’a düşebilmektedir. Fazla bagaj ağırlık/ fiyat kuralları havayolları tarafından belirlenmekte olup, İstetatil.com’un sorumluluğunda değildir.
 • Paket tura katılacak kişi sayısının yeterli olmaması durumunda 20 gün öncesinden tur iptali tüketiciye bildirilir.
 • Tur programında belirtilen tur güzergâhı örnek güzergâh olup tur parkurunda değişiklik olabilir.
 • Şehir tanıtım turları şehre varış saatine göre bir sonraki gün/günler gerçekleştirilebilir.
 • Programlarda belirtilen geziler rehberin inisiyatifinde herhangi bir nedenden dolayı belirtilen gün/ günler dışında başka bir gün yapılabilir.
 • Ekstra turlar minimum 20 kişilik katılım olduğu takdirde gerçekleştirilebilir, daha az katılım olduğu takdirde rehberin inisiyatifinde ve gerekli olur ise fiyatlar değiştirilerek gerçekleştirilebilir. Bu gezi ya da turların yapılamamasından İstetatil.com sorumlu tutulamaz.
 • Yol üzerindeki ekstra turlar gruptan en az 10 kişinin katılımı olduğu taktirde gerçekleşir. Katılmak istemeyen misafirler mola yerinde bekletilir.
 • Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından İstetatil.com sorumlu tutulamaz.
 • Müze ve ören yerleri girişleri ücreti fiyatlara dâhil değildir.
 • İstetatil.com, yıldız kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar.
 • Programlarda belirtilen tüm otel isimler V.B. (ve benzeri) olup yıldız kategorisi ve mesafe olarak örnek teşkil etmek için yazılmıştır. Belirtilen isimli otelde konaklama yapılacağı anlamına gelmez.
 • 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup 3. yatak standart yataktan küçüktür ve / yeya ilave acılan kapanan ek yataktır.
 • Seyahatiniz süresince kullandığınız taşıtlar ve konakladığınız otelleri terk ederken, lütfen eşyalarınızı eksiksiz aldığınızdan emin olunuz.
 • Çocuk indirimi sadece 2 yetişkin yanında kalan belirli yaş grubu içerisindeki çocuklar için geçerlidir.
 • 18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne veya babalarından biri veya ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvafakat namelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurması zorunludur.
 • İptal ve değişiklik durumunda “ISTETATIL.COM SATIŞ SÖZLEŞMESİ” geçerlidir.

İptal Şartları


Vize Bilgileri

 • Umumi Pasaport   -  Vize gerekli                         
 • Yeşil Pasaport        -  Vize gerekli değil
 • Seyahat bitiş tarihinden itibaren 6 ay geçerli ve 10 yıldan eski olmayan pasaportunuzun olması gerekmektedir.
 • Vize gereken destinasyonlarda, vize başvurusu için acentenizin tarafınıza ileteceği “Vize İçin Gerekli Evraklar” listesinde belirtilen belgeler ile vize başvurusunun yapılması gerekmektedir.
 • Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribata uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.
 • 18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz

 Balkan İncileri Turu Dubrovnik ve Budva Konaklamalı 7 Gece 8 Gün Hakkındaki Düşünceleriniz

Bu tur için toplam puanınız

Tur ne kadar eğlenceliydi?

Rehberler ne kadar ilgiliydi?

Oteller / yemekler nasıldı?

Tur güzergahı nasıldı?
Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Otobüslerle ulaşım
 • 4* otellerde 7 gece kahvaltı ve konaklama
 • Program dahilinde panoramik şehir turları ve transferleri
 • Türkçe rehberlik hizmeti
 • Gümrük vergileri
 • Tüm otoban ve otopark giderleri

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Yurt dışı çıkış harcı (Seyahat tarihinden önce bankalara ödeme yapılması tavsiye edilir.)
 • Yurtdışı Seyahat Sağlık Sigortası
 • Öğle ve akşam yemekleri
 • Otelde alınan ekstralar
 • Programda ekstra olarak belirtilen çevre gezileri (İsteğe Bağlı) 
 • Tüm kişisel harcamalar
 • Müze ören yeri giriş ücretleri (İsteğe Bağlı)
 • Şoför ve rehber bahşişleri (İsteğe Bağlı)